Lezing: Kunst in Kamp Vught

Stilleven gemaakt in Kamp Vught door Johan van Zweden (collectie Vughts Museum)
Woensdag 16 oktober 2024 om 19.30 uur in DePetrus, Heuvel 2 in Vught
Door Brigitte de Kok
Op 16 oktober vertelt Brigitte de Kok, medewerker collectie en presentatie van Nationaal Monument kamp Vught, over kunst in Kamp Vught. Op allerlei manieren proberen gevangenen het wrede kampleven draaglijk te maken. Met kunst, creativiteit, of met muziek. Gevangenen bedenken spelletjes, er is een kleine bibliotheek. En als er iemand jarig is, wordt dat zo goed mogelijk gevierd. Ook het geloof en saamhorigheid geven veel gevangenen de veerkracht die ze nodig hebben.
Kunstenaar Johan van Zweden is actief binnen het kunstenaarsverzet. Hij wordt opgepakt en komt via Kamp Vught in Dachau. Uiteindelijk wordt hij door de Amerikanen bevrijd. In Vught weet hij via een list aan eten te komen uit de SS-levensmiddelenbarak. In het kunstenaarsatelier in Vught schildert Van Zweden in opdracht van de kampkommandant onder andere een stilleven met voedsel. Omdat het brood steeds ‘verdwijnt’, moet hij telkens nieuw vragen en duurt het lang voordat het schilderij af is.
Dit is de vijfde lezing in een serie van acht met als gezamenlijk thema ‘Tachtig jaar vrijheid in Vught’, met als locatie DePetrus (Heuvel 2 in Vught). De entree is 10 euro inclusief koffie of thee.
Voor aanmelden klik hier
