Een goed jaar

Depot in aanbouw in De Petrus

Voor het Vughts Museum was 2014 een goed jaar. Dat klinkt misschien gek. We raakten immers ons gebouw kwijt en de Petrusplannen liepen vertraging op. Toch vind ik het een goed jaar vanwege de grote inzet van onze vrijwilligers. Die hebben dit jaar meer dan ooit laten zien wat ze in hun mars hebben! De grote inpak- en verhuisoperatie verliep zonder problemen en zorgde er voor dat de maalderij op tijd ontruimd kon worden. Daarna gingen we verder zonder eigen accommodatie. Maar wel met tentoonstellingen: over ‘Reizen door Vught’ in het Raadhuis tijdens het Monumentenweekend (en vervolgens in de Bibliotheek) en nu over het werk van Jacques Frenken in villa Bleyenburg. De aanpak van Bleyenburg was opnieuw een krachttoer, waar we hebben laten zien waartoe vrijwilligerswerk in staat is. Timmeren, sausen, elektra, schoonmaken en inrichten: het werd allemaal met grote inzet gedaan. En daartussendoor liepen nog acties om voor het museum extra geld op te halen. Daarom was 2014 een goed jaar. Het liet zien dat we ons niet laten kisten! Ik wil daar alle vrijwilligers voor danken!

Blikken we vooruit, dan wacht ons nog veel werk. Op 14 januari gaat het bestuur praten met Hans Dona en de andere betrokkenen over de invulling van de Petrus. We zijn er klaar voor! We zullen komend jaar nog heel wat barrières tegenkomen. Maar we hebben een helder doel en we zullen ons – gesteund door de inzet van onze vrijwilligers – opnieuw niet laten kisten. We zijn op weg naar de Petrus! Het beste bewijs groeit inmiddels aan de Kloosterstraat, waar de muren van ons nieuwe depot al op hoogte zijn. Ik wens iedereen een voorspoedig 2015 en tot ziens in de Petruskerk!

Henk Smeets,

Voorzitter Vughts Museum